Velux MML PK25 5060S Electric Awning Blind - Black Net - 940x550mm
SKU
MMLPK255060
Product Information
  • Velux MML PK25 5060S electric awning blind, sized 940mm (37.01") x 550mm (21.65")
  • Black net fabric designed to reduce solar heat and glare for a comfortable interior
  • Remote-controlled electric operation for easy adjustment without ladder use
  • Perfect for roof windows in loft conversions, extensions, and re-roofs
  • Image for illustration purposes only; please check compatibility before ordering
Details
Application
Dimension
  • 940mm (37.01") x 550mm (21.65")
Material
  • Black net fabric with heat-resistant properties for long-term sun protection
Type
  • Electric awning blind for roof windows
More Information
More Information
Weight 26.500000
Availability Generally available in 5 to 7 working days.
Sap Id MMLPK255060
Customer Reviews
No reviews yet on this product
Delivery Information
Delivery Information
Delivery availability
Delivery charges
Fuel Surcharge
Delivery dates
Delivery method
Delivery exclusions
We currently do not deliver to the following postcode areas:
Important delivery terms
  • Shortages must be reported within 48 hours and noted on delivery paperwork
  • All deliveries must be signed for; redelivery charges may apply
  • Deferred deliveries may incur storage charges
  • Collected orders are not subject to delivery charges
  • Returns are subject to a 25% restocking fee (delivery charges excluded)